Kurssin ohjaajina Kaisa ja Antti Kortesoja, KorentoArt

Ensimmäinen kurssi sopii kaikille. Voit olla ihan ensikertalainen tai jo tuleen tutustunut. Aloitamme jokaisen kanssa taitotasoa huomioiden. Etenemme rauhassa ja jokainen saa toteuttaa tuliharjoittelua omaan tahtiinsa. Kurssi sisältää välineharjoittelua ilman tulta, turvallisuus koulutusta, sytytys ja sammutus harjoituksia ja lopuksi tulen pyöritystä tulivälineillä.
Tulesta taiteeksi 1. 20-22.11.2020

Toinen kurssiviikonloppu on suunnattu jo tulisirkusta tehneille. Tämä kurssi sopii myös loistavasti jatkumona ensimmäiseen viikonloppuun osallistuneille. Kurssin aikana harjoittelemme tulen pyöritystä yksin ja osana ryhmää. Harjoittelemme yksinkertaisia koreografioita ja lopuksi esiinnymme yhdessä sovitulle yleisölle/ videoimme esityksen.
Tulesta taiteeksi 2. 22.1-24.1.2021